Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Lipianach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja na temat deklaracji podatkowych obowiązujących od 01.07.2019 r.

Od 1 lipca 2019 r. obowiązują jednolite wzory deklaracji i informacji na podatki lokalne: podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny. 

Informacje i deklaracje, które powinny zostać złożone do końca czerwca 2019 r. oraz korekty deklaracji i informacji złożonych do tej daty należy składać z wykorzystaniem dotychczasowych formularzy, których wzory zostały określone uchwałą Rady Miejskiej w Lipianach.

Ministerstwo Finansów opublikowało nowe, które można pobrać ze strony Ministerstwa https://www.podatki.gov.pl/podatki-i-oplaty-lokalne/formularze/

 

Przypominamy o obowiązku składania wraz z informacją i deklaracją załączników: ZDN-1/ZIN-1 oraz ZDN-2/ZIN-2 (tylko w przypadku zadeklarowania w deklaracji zwolnienia od podatku).
 

W załączniku ZDN-1 - Dane o przedmiotach opodatkowania podlegających opodatkowaniu - należy obecnie wykazać wszystkie budowle zgłoszone w deklaracji z podaniem m.in. nazwy budowli, numeru inwentarzowego, położenia oraz wartości.

UWAGA!

W związku z wymogiem używania formularzy deklaracji o dokładnie określonym formacie zwracamy uwagę, iż niektóre drukarki (szczególnie laserowe) mogą drukować formularze w sposób nieprawidłowy, "obcinając" końcowy fragment strony i drukując go na następnej stronie.
Strony formularza muszą zachować oryginalne formatowanie wielkości i kroju czcionek, w związku z powyższym nie można zmieniać formatowania w celu uzyskania wydruku na żądanej ilości stron.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Kosiorek 15-01-2020 10:03:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Duda -Tomczak 15-01-2020
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Kosiorek 15-01-2020 10:03:27